Dlaczego nie warto tłumić emocji?

Kiedy ktoś Cię zrani, pokazujesz kamienną twarz? Gdy zawiodła Cię bliska osoba, odczuwasz smutek ale udajesz, że nic się nie stało?

Ukrywanie emocji nie pozostaje bez konsekwencji. Cierpi na tym nie tylko Twoja psychika ale też zdrowie fizyczne. Tłumienie emocji często jest nawykiem, który wyrobiliśmy sobie na przestrzeni lat. Ukrywaliśmy je w obawie przed odrzuceniem, czy zamroziliśmy w momencie wystąpienia traumatycznej sytuacji. Kiedyś, przez chwilę taki sposób radzenia sobie z problemami się sprawdzał, jednak okazało się, że na przestrzeni lat przestał działać i teraz zbiera swoje żniwa. Pomimo świadomości, że się męczymy nawyk jest silniejszy. Dlatego poprzez ukrywanie tego co czujemy pozwalamy się krzywdzić i przekraczać innym nasze granice. Takie zachowanie znacząco wpływa też na nasze relacje społeczne.

Wyrażania emocji można się jednak nauczyć. To praca, którą warto wykonać i która znacząco poprawi komfort Twojego życia. Jeśli szukasz wsparcia – zapraszamy do kontaktu. ?

Dodaj komentarz

Jak żyć żeby osiągnąć szczęście?

Jak żyć żeby osiągnąć szczęście? Jak żyć żeby osiągnąć szczęście? Już starożytni filozofowie próbowali znaleźć odpowiedź na to pytanie. Według przedstawicieli stoicyzmu szczęście jest celem

Czytaj więcej

Atmosfera w pracy

  Dowiedz się razem z nami czym więc jest atmosfera i czego potrzebuje pracownik, aby była ona przez niego postrzegana jako pozytywna i motywująca.  

Czytaj więcej

Skontaktuj się
z nami!

Wszelkie prawa zastrzeżone © Mental Panda 2022