Przejdź do treści
Strona główna » Szkolenia » Dorastanie w rodzinie dysfunkcyjnej

Dorastanie w rodzinie dysfunkcyjnej

  • przez
Current Status
Not Enrolled
Price
149,00 zł
Get Started
lub

Dorastanie w rodzinie dysfunkcyjnej

W rodzinach dysfunkcyjnych, rodzice wypowiadając się o dzieciach zajmują stanowisko, że owo dziecko „jest za małe”, „nie wie co się dzieje”, lub „tego jeszcze nie rozumie”.

Nie zastanawiają się, iż cierpienie dziecka ma swoje źródło właśnie w tym, że jest małeże nie rozumie sytuacji. Nie wie co się dzieje, natomiast wie i czuje, że dzieje się coś złego.

Jakie doświadczenia dziecka przerastają jego możliwości poradzenia sobie z sytuacją, dlatego dziecko z rodziny dysfunkcyjnej. Idąc przez życie, dźwiga na plecach ogromny bagaż emocjonalny. Nie ma siły go dźwigać, ale też nie potrafi go zrzucić, nie rozumie kto i po co mu go zarzucił na ramiona?

Co niesie w swoim bagażu dziecko z rodziny dysfunkcyjnej? Lęk, poczucie winy, złość, smutek, przygnębienie, niepewność, żal, wstyd, izolację.

O czym jest kurs? Jakie obejmuje zagadnienia?

  • Czym jest rodzina dysfunkcyjna?
  • Co niesie w swoim bagażu dziecko z rodziny dysfunkcyjnej?
  • Jakie skutki może mieć dorastanie w takiej rodzinie?

Jaki jest cel tego kursu?

Celem kursu jest zapoznanie uczestnika z tym, w jaki sposób wygląda dorastanie dziecka w rodzinie dysfunkcyjnej, tego co przeżywa, jak i również sposobu w jakim się rozwija.

Dla kogo jest ten kurs?

Nasze kursy kierujemy do wszystkich tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu rozumienia funkcjonowania osób toksycznych, jak i również tych, którzy zainteresowani są samorozwojem oraz poszerzaniem wiedzy z zakresu pomagania osobom tkwiącym z toksycznym związku.

Jakie są założenia organizacyjne, jak i również techniczne kursu?

Czas trwania kursu wynosi 4 x 1.5 godziny zegarowej.

Kurs prowadzony jest przez doświadczonego wykładowcę: mgr Hanna Gieburowska.

Zapraszamy również do zapoznania się z pełną ofertą na naszej stronie.