Przejdź do treści

Wypalenie zawodowe

W jaki sposób mu zaradzić

Wypalenie zawodowe – w jaki sposób mu zaradzić

Żadne stanowisko nie jest wolne od wypalenia zawodowego, a jego szczególnym ryzykiem obarczone są osoby pracujące z innymi ludźmi, czyli głównie na stanowiskach usługowych i opiekuńczych. Warto zdać sobie sprawę, że wypalenie jest procesem i nie dzieje się z dnia na dzień. Zwykle zakrada się po cichu, zaczynając od stagnacji i subtelnych oznak wyczerpania emocjonalnego, z czasem coraz bardziej drenując z zasobów osobistych. Pojawia się dystans psychofizyczny, gdzie przychodzi cynizm i negatywna postawa wobec pracy, a finalnie rozwija się niebezpieczny brak poczucia osiągnięć i chęć wyzwolenia się, ucieczki z pracy.

Oczywiście nie są to procesy nieodwracalne i wypalenie zawodowe nie jest też równoznaczne z wypaleniem się całkowitym, choć aktywność zawodowa – jak wiemy – to pokaźny kawałek naszego życia. Nawet jeśli praca stała się źródłem kryzysu, można oczekiwać, że przy wprowadzeniu odpowiednich programów wspierających dojdzie do efektu feniksa – swoistego odrodzenia pracownika.

Na szkoleniu poznasz szereg czynników, których zbyt wysoki lub zbyt niski poziom przyczynia się do wystąpienia wypalenia zawodowego oraz dowiesz się jakie warunki w Twojej organizacji sprawią, że praca stanie się źródłem szansy do rozkwitu.

W programie obejmującym blok wypalenia zawodowego znajdziesz przede wszystkim następujące zagadnienia:

Czym jest wypalenie i jak je odczuwamy?
Co ma wpływ na poczucie wypalenia?
Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu?

Skontaktuj się z nami!

MENTAL PANDA
UL WIELKA ODRZAŃSKA 18/1
70-535 SZCZECIN